• Carclean.com - The Car Care Shop

    Welkom op het forum van Carclean.com! Carclean.com is dé shop voor autopoetsmiddelen. En hier op ons forum vind je antwoorden op al je (poets)vragen.

    Ben je op zoek naar autopoetsmiddelen en wil je deze aanschaffen? In onze Carclean.com webshop vind je het grootste assortiment car care producten van de Benelux.

    • Unieke speciaalzaak in autopoetsmiddelen
    • Advies op maat door vakkundige medewerkers
    • Ongekend groot assortiment
    • Voor 21.00 uur besteld, dezelfde werkdag verzonden!
    • Makkelijk betalen: iDEAL, Credit Card, Mister Cash

Ervaringen met ultrasone reiniger voor auto-onderdelen?

otto29

Detailing rookie
18 dec 2025
1
2
Hallo allemaal,

Ik vroeg me af of iemand hier ervaring heeft met het gebruik van een ultrasone reiniger voor het schoonmaken van auto-onderdelen, zoals injectoren, carburateurs, remklauwen of kleppendeksels?

Ik heb er onlangs eentje aangeschaft (6 liter model) en ben erg onder de indruk van hoe grondig hij vuil en olie verwijdert, zelfs op plekken waar je met de hand nooit bij komt. Een beetje warm water met een geschikt reinigingsmiddel doet echt wonderen.

Zijn er nog tips qua vloeistof of temperatuurinstellingen die jullie aanraden? En zijn er onderdelen die je beter niet in een ultrasoonbad kunt stoppen?

Ben benieuwd naar jullie ervaringen!

Groet,
Otto
 
Welkom,

Thuis mag je niet alles gebruiken wat voor zakelijk gebruik beschikbaar is.
Dus houd je aan de voorschriften en de gebruiksaanwijzing.
Alles wat van buiten vies is en van binnen schoon moet blijven vraagt om een ophanging, dus niet los er in mieteren.
Injectoren kan je beter reinigen op een installatie met een pomp zodat je het spuitbeeld kan beoordelen.
En altijd erg goed naspoelen en drogen.