• Carclean.com - The Car Care Shop

    Welkom op het forum van Carclean.com! Carclean.com is dé shop voor autopoetsmiddelen. En hier op ons forum vind je antwoorden op al je (poets)vragen.

    Ben je op zoek naar autopoetsmiddelen en wil je deze aanschaffen? In onze Carclean.com webshop vind je het grootste assortiment car care producten van de Benelux.

    • Unieke speciaalzaak in autopoetsmiddelen
    • Advies op maat door vakkundige medewerkers
    • Ongekend groot assortiment
    • Voor 21.00 uur besteld, dezelfde werkdag verzonden!
    • Makkelijk betalen: iDEAL, Credit Card, Mister Cash

Nissan Sunny Trend 1988 two-tone

Mich

Detailing addict
18 nov 2014
51
70
Hoi allemaal! Enige tijd geleden heb ik een rode panda als eerste full exterior detail gepoetst. Aangezien dit naar meer 'smaakte' heb ik besloten mijn Nissan Sunny Trend van 1988 ook volledig onder handen te nemen.

Het gevolgde stappenplan:


Voorbereiding en reiniging

- Afgespoeld en met 2 emmers gewassen met Monello Lavare
- Opnieuw ruim afgespoeld en afgedroogd met Monello Senza Acqua Drying Towel
- Gereinigd m.b.v. klei van Mothers California Gold Clay en Born Slippy Clay Lube, deze combinatie werkt perfect
- Velgen gereinigd met Gyeon Iron en een zachte borstel. Tevens ook de dorpels en zijkanten met Gyeon Iron gereinigd
- Tankklepje, rubbers, naden en kieren met een set zachte kwasten en dasty ontvet
- Afgedroogd met de Monello Senza Acqua Drying Towel
- Rubbers en ruiten rondom afgeplakt met de blauwe 3M afplaktape

Correctiewerk

- Testspot gedaan met Monello Veloce op een gele pad, hiermee haalde ik voldoende correctie om de lak roder te krijgen
- Gehele auto 2x met Monello Veloce op een gele pad gedaan met mijn DAP900
- Daarna afgebouwd naar 1x Monello Finale op wit, ook met de DAP900
- Alle gepolijste delen afgenomen met Gyeon Prep

Voeden

- Testspot gedaan met Black Hole op het dak, maar dit bracht geen verbetering. Dus ik ben direct doorgegaan naar het beschermen

Beschermen

- Trims opgeknapt met Poorboys Trim Restorer m.u.v. de kunststof bumpers, deze vond ik i.v.m. two-tone kleurstelling mooier in het grijs
- Banden opgeknapt met Meguairs Gold Class Endurance High Gloss
- Ruiten gereinigd met een klein sopje afwas en katoenen theedoeken
- Gehele auto met Collinite 845 op een rode pad met de DAP900 ingewerkt, daarna na een swipetest afgenomen


Hieronder de foto's


De lak was niet al te best op sommige plekken, erg veel swirls en op sommige plekken dof of licht verkleurd
fulldetail01.webp


fulldetail02.webp


fulldetail03.webp




Staat van de lak na een dagje poetsen (met heerlijk najaarsweer)

fulldetail04.webp


fulldetail05.webp


fulldetail06.webp


fulldetail07.webp


fulldetail08.webp


fulldetail09.webp


fulldetail10.webp




Mijn ervaringen zoverre:

De lak van deze auto liet zich ondanks de 2K-lak moeilijk corrigeren. Er waren twee hits met Veloce op geel nodig om de krassen en verkleuring goed weg te krijgen. Qua kleurdiepte is de lak er goed op vooruit gegaan. De trims zijn ook weer helemaal netjes door de dressing, hoewel ik overweeg bepaalde delen opnieuw zwart te coaten.

Ik ben benieuwd naar jullie meningen!
 
Schijnbaar ook een best harde lak. Ik moest zelf ook 2x met Geel + Veloce over mijn BMW voordat ik zag dat hij eigenlijk donkerblauw was, haha!

Ik had ook ergens vernomen dat een 2K lak behoorlijk hard kan zijn.


Mooi resultaat, hoor!


Alleen op de Sunny-foto lijkt je dressing niet zo goed te voeden. Of je moet dit een 2de hit geven.


Greetz
 
WaxOyl is de Bomb, jonge! Sticker duidt op een uitermate goede lakverzegeling waar zelfs de hardste coating niet tegen op kan! 2-3 jaar garantie op extreme glans!! Je moet hem alleen 2-3 jaar in een verwarmde garage stallen en vooral niet aankomen... Die sticker zegt alles!!
 
Thanks allemaal! De dressing heb ik nog eens nagewreven en een nieuw laagje gegeven en nu pakt het wel goed. Wellicht dat ik deze delen volgende keer beter moet reinigen van tevoren.
En die WaxOyl sticker... ja die gaat er snel genoeg van af! Heb in de auto zelfs nog het originele certificaat (dat stamt uit 1990) liggen.