Leuke reactie DonButtie! :-D
Weer hoog tijd voor een update zo te zien..
In mei was het evenement 'Forever Young' waarbij ik Sofie (ja ze heeft een naam, het is frans he
) tentoon mocht stellen voor de Concoursstand '90's hot hatchbacks'. Tien auto's deden hieraan mee. Ontzettend vroeg uit de veren, want Groningen blijft nou eenmaal ver rijden van alles.. Na aankomst een vlugge poetsbeurt na al die snelwegkilometers en leuke gesprekken gehad met andere eigenaren. Sommige waren tof, sommige arrogant in de zin van die 'verwachten om in de prijzen te vallen' - tsja. Ik vond het in ieder geval al supermooi om een AX in de spotlights te zetten! Wel jammer van de organisatie dat zij het onderscheid niet zien tussen een Saxo en een AX. Bij het informatiebordje stond een onverklaarbaar verhaal over een saxo, diens entree in de rally etc. Heel vaag allemaal terwijl ik het verhaal van Sofie panklaar had aangeleverd.
Ik moet wel toegeven dat een 'simpele AX' al direct het onderspit delft tegen de publiekslievelingen zoals golfjes, 205'jes etc. Zeker waaraan voor duizenden euro's is vertimmerd om deze in concoursstaat te krijgen. Dat blijven, vanuit breed publiek bezien toch de iconische hot hatches (wat doet een golf 1 tussen 90's hatches? en een Saab?). Uiteindelijke winnaar was een Astra GSI. Geen idee wat de jury bezielde, lol. Want (1) een Astra is per definitie geen chickmagnet, en (2) interieur stinkt altijd van Opel en (3) een GSI heeft 55 extra PK nodig om 1 seconden sneller te zijn op een sprint van 0-100km/u. (Ik heb nou eenmaal niet gewonnen, moet toch iets bedenken?
)
Was een ontzettend leuk evenement en prima vermaakt!
Vandaag was ook de grote dag voor Sofie, de keuring!
Enige probleem was een CO waarde van rond de 7(!) bij verhoogd toerental. Bij stationair 0,3. Heel vaag.. Gelukkig zijn er geen emissie-eisen bij verhoogd toerental voor auto's van voor '93. Kom ik toch weer goed weg..
Komende weken staan er twee klussen op het programma:
-werking koelventilateur fixen
-koelwater flushen & verversen
Qua poetswerk staat alles prima in de Collinite!