• Carclean.com - The Car Care Shop

    Welkom op het forum van Carclean.com! Carclean.com is dé shop voor autopoetsmiddelen. En hier op ons forum vind je antwoorden op al je (poets)vragen.

    Ben je op zoek naar autopoetsmiddelen en wil je deze aanschaffen? In onze Carclean.com webshop vind je het grootste assortiment car care producten van de Benelux.

    • Unieke speciaalzaak in autopoetsmiddelen
    • Advies op maat door vakkundige medewerkers
    • Ongekend groot assortiment
    • Voor 21.00 uur besteld, dezelfde werkdag verzonden!
    • Makkelijk betalen: iDEAL, Credit Card, Mister Cash

Even voorstellen

batmobil

Detailing rookie
5 jan 2026
1
15
Hallo mede poetsgranaten ✨
Laat ik maar meteen met de deur in huis vallen:
ik rijd in een Ford Focus uit 2010, handgeschakeld, met ruim 33000 ton op de teller — en ja, hij loopt nog steeds. In de garage noemen ze ’m liefkozend de no-nonsense-auto.
Zelf noem ik ’m de Batmobile.
In mijn eerste rijjaren had ik namelijk wat moeite met het gevoel voor het midden van de auto, dus legde ik een kleine vleermuis op het dashboard. Die ligt er nog steeds. Mascotte-status inmiddels verdiend.
Ik woon in Rotterdam-Zuid en ben eigenlijk al mijn hele leven met auto’s aan het poetsen — al wist ik toen nog niet dat dat “detailing” heette. Ik deed gewoon wat ik van mijn vader had geleerd: tuinslang, emmer, spons en een simpel zeepje. Grote kans dat dat toen ook Turtle Wax was.
Er zijn zomers geweest dat ik — jong, naïef en totaal onwetend — in de volle zon meerdere auto’s per dag stond te wassen. Binnen, buiten, alles. Mijn geluk kon niet op.
Lange tijd was mijn filosofie simpel: vuil eraf = klaar.
Maar langzaam ben ik steeds verder de detailing-wereld ingerold. Vooral ramen hebben mijn aandacht gekregen. Jarenlang zweerde ik bij Rain-X / WingX, wat ik nog steeds top spul vind, maar recent heb ik Glaco ontdekt… en ja: wauw. Goed behandelde ramen + regen = water dat eraf vliegt alsof het op een hete pan terechtkomt.
Op lakgebied heb ik nog een hoop te leren — net als op het gebied van velgen en chroom. Polijsten vind ik eerlijk gezegd nog spannend, dus daar houd ik me voorlopig een beetje gedeisd. Maar het hele proces, van vies naar strak, werkt voor mij enorm rustgevend. Even focussen, hoofd leeg, handen bezig. Dat is voor mij misschien wel het mooiste aan deze hobby.
Qua producten ben ik volop aan het ontdekken en vergelijken.
Ik gebruik en leer steeds meer over:
Turtle Wax
Meguiar’s
Poorboy’s
Koch Chemie (Green Star / Pol Star)
Soft99 / Glaco
Monello
Autogym

en ik kijk ook steeds vaker naar merken als CarPro en Gyeon
Vroeger dacht ik dat Stipt zo’n beetje het heilige graal-niveau was, maar inmiddels weet ik dat er ontzettend veel merken zijn die hetzelfde — of zelfs beter — doen. Dat maakt Stipt niet slecht, het is gewoon één speler in een hele leuke speeltuin.
Deze zomer wil ik vooral lekker veel kleien, blijven leren en hier vooral veel vragen stellen. Ik doe dit samen met mijn partner (die sommigen van jullie misschien al hebben “ontmoet” ), en we zijn allebei nog volop beginners — maar wel enthousiaste.
Dit is dus wie ik ben. Ik hoop deze zomer veel mooie auto’s op straat te zien, en hier op het forum vooral veel kennis op te doen (en misschien af en toe een domme vraag te stellen).
Groet!