• Carclean.com - The Car Care Shop

    Welkom op het forum van Carclean.com! Carclean.com is dé shop voor autopoetsmiddelen. En hier op ons forum vind je antwoorden op al je (poets)vragen.

    Ben je op zoek naar autopoetsmiddelen en wil je deze aanschaffen? In onze Carclean.com webshop vind je het grootste assortiment car care producten van de Benelux.

    • Unieke speciaalzaak in autopoetsmiddelen
    • Advies op maat door vakkundige medewerkers
    • Ongekend groot assortiment
    • Voor 21.00 uur besteld, dezelfde werkdag verzonden!
    • Makkelijk betalen: iDEAL, Credit Card, Mister Cash

Leder BMW 530i Touring F11 reinigen.

@schaef mijn Z4 is hiervoor al bij Carrec binnen geweest. Ik zal later vandaag een foto plaatsen van het nieuwe stuur. Ik heb voor volledig glad leer gekozen en M stiksels (guilty pleasure ;)). Ik had de zijkanten ook graag geperforeerd gehad, maar de bekleder gaf aan dat hij dat mogelijk niet netjes kon krijgen ivm het design van het E89 stuurwiel bij de horizontale spaken. Voor nieuwe generatie Z4 mag dat geen probleem zijn.
 
  • Leuk
  • Geweldig
Reacties: RedCat en schaef
Mijn Z4 is maand geleden bij de dealer geweest voor regulier onderhoudsbeurt. Had deze afgekocht bij BMW. Maar de volgende wordt bij Carrec en dan alles maar laten doen bak, diff, stuur en warmtemanagement module. Dat schijnt een achilleshiel te zijn van de B48 motor. Vind de denkwijze en manier van werken bij Carrec wel erg bij mij passen. Denk er namelijk net zo over.
 
  • Leuk
Reacties: Altos
Olie in motor en versnellingsbak wordt steeds belangrijker onderdeel van onderhoud.
In de versnellingsbak is olie essentieel voor de mechanische werking.
In motoren is dat steeds vaker ook het geval in de vorm van (klep)sturing.
Rond de 100K is een automaatbak toe aan verse vloeistof.
Dat is ook een mooi moment voor een flush van de motor.
 
  • Leuk
Reacties: Altos
Onze X3 heeft nu 142.000km. gelopen waarvan de laatste 25.000km. bij ons, daarvoor 1 eigenaar. Auto rijdt en schakelt nog perfect maar wil dit ook graag zo houden, we willen deze auto liefst nog 5 jaar rijden dus dan is onderhoud noodzakelijk. Wij rijden ongeveer 6000km. per jaar maar doen ieder jaar nieuwe olie, filters...alles wat nodig is eigenlijk tegelijk met de APK, liever teveel onderhoud dan te weinig denk ik altijd maar.
Alarm wordt altijd keurig meegenomen bij Jonkers in Waardenburg (auto ook daar gekocht), alleen bak spoelen enzo doen ze niet, dus daarvoor naar Carrec.

on topic: ik zie bij Jonkers ook vaak nieuw beklede sturen langskomen dus zullen daar ook een adres voor hebben. Onze F25 heeft nog een "niet zacht stuur" dus leer direct op de hoepel zeg maar. niks mee aan de hand maar geen glad leer maar meer structuur.
 
Dit was de staat van mijn stuur. Nee ik smeerde het niet in met Croma, ja je kon je haren kammen in de reflectie:

IMG_0080.webp


Hier een paar snel geschoten foto’s van mijn nieuwe stuur. Ik heb het stuur eind juli laten plaatsen, en sindsdien staat de auto door persoonlijke omstandigheden binnen. Ik zie nu dat het leer rondom de rechter spaak niet helemaal lekker zit, daar ga ik nog mee terug. Verder voelt het leer heerlijk aan, en is het stuur voor mijn gevoel zelfs iets dunner dan voorheen.

IMG_0810.webp


IMG_0811.webp


Ik ben al een paar jaar klant bij Carrec. Toen ik mijn Z4 kocht heb ik daar een “klokje rond” keuring laten doen. Daar kwamen wat kleinigheden uit die op eentje na nu zijn opgelost. De ZF automaat heb ik daar ook laten servicen. Van het lijstje staat nog een kleine zweterij/olielekkage open aan de carterpan. Het is minimaal en het wordt vooralsnog niet erger. Ik wil het ooit wel aanpakken, maar dan moet het subframe omlaag (duur geintje).

@Altos wees blij dat je een “niet zacht stuur” hebt, die blijven over het algemeen een heel stuk beter.
 
Wat ik niet begrijp is dat o.a. Toyota het wel voor elkaar kan krijgen om een stuur met leder te bekleden dat er na 180.000km en 15 jaar nog perfect uitziet en dat BMW dit niet kan. Dat kan toch niet? Wat gaat hier mis? Met de nieuwe Toyota is het nog afwachten of die het evengoed zal doen, maar ik heb er vertrouwen in.
 
@Morpheus02007 Ik denk dat niet gaat om niet kunnen, maar om niet willen betalen daarvoor, zoals altijd als er kostenbesparingen op productieauto's plaatsvinden. Dat verhaal gaat overigens niet alleen op voor auto's, maar voor heel veel producten.