• Carclean.com - The Car Care Shop

    Welkom op het forum van Carclean.com! Carclean.com is dé shop voor autopoetsmiddelen. En hier op ons forum vind je antwoorden op al je (poets)vragen.

    Ben je op zoek naar autopoetsmiddelen en wil je deze aanschaffen? In onze Carclean.com webshop vind je het grootste assortiment car care producten van de Benelux.

    • Unieke speciaalzaak in autopoetsmiddelen
    • Advies op maat door vakkundige medewerkers
    • Ongekend groot assortiment
    • Voor 21.00 uur besteld, dezelfde werkdag verzonden!
    • Makkelijk betalen: iDEAL, Credit Card, Mister Cash

Wat te doen met deze plekken op mijn nieuw aangekochte 2e hands auto.

Bella

Detailing rookie
29 sep 2025
3
2
Hallo,

Ik ben sinds kort eigenaar van een nieuwe 2e handse auto, een Ford focus ST line. Het enige minpunt of nou ja 2 zijn 2 plekken op de auto. (De prijs was er ook naar)
Ik heb inmiddels een spuitbus in de originele kleur en blanke lak in spuitbus, ook een lakstift in kleur.

Foto 1 is de achterkant van de auto.

Foto 2 de deur van de bestuurder.

Hoe kan ik dit het beste aanpakken?

Kwestie van hele achterbumper spuiten? Of deels bijwerken?

Zelfde geld voor de deur.

Ik heb verder alles in huis qua polijstmachine, schuur papier enzovoorts.

Ik hoor graag tips tricks.
 
1000029204.webp
 

Bijlagen

  • 20250929_190322.webp
    20250929_190322.webp
    102,2 KB · Weergaven: 49
Welkom.
Ik val met de deur in huis, dit krijg je nooit goed met een spuitbus maak je daar geen illusies over.
Het is een metallic kleur, zelfs al doe je de hele bumper dan zal die gigantisch afsteken bij de aansluitende carrosserie delen.
Dit soort lak moet uitgespoten worden om geen kleurverschil te zien.
Mijn auto had kleine lakschade ter hoogte van de deurklink omdat iemand zijn deur er tegenaan open gesmeten had. Ze hebben de lak moeten uitspuiten tot 2/3 ver op de onbeschadigde deur en ik heb dan nog unilak.
Die bumper zou ik laten en de deur kan je schuren op die slechte plaats en dan uitspuiten naar de randen toe, twee of drie lagen en steeds iets verder uitnevelen.
Vervolgens blanke lak en na het uitharden polijsten.
Maar nogmaals dit ga je duidelijk zien, die metaaldeeltjes gaan nooit overeenkomen met de originele lak.
Mijn advies, zo laten tot je budget hebt om het van een professionale te laten doen.
 
Zoals hierboven al gezegd is, ga je dit inderdaad niet 100% krijgen met wat huis en tuin producten.
Professioneel gereedschap en vooral kennis zijn essentieel.

Je kan het er wat beter doen uitzien, voornamelijk de deur dan.
De bumper heeft wat meer liefde nodig en dient best gedemonteerd te worden, warm geblazen te worden want rondom de schade is de bumper vervormd.
De plooi/lijn kan ook een scheur zijn welke dient gelast te worden, plamuren,... enz.
In ieder geval geen werkje om rap snel effe te fixen.
 
  • Leuk
Reacties: RedCat
De bumper is niet vervormd in de extreme zin maar wel volgens de technische term.
Kijk eens naar de witte tekening rondom de kras, dit is geen "mooie" ronde vlek en geeft dus aan dat er deeltjes hoger en deeltje lager liggen dan de kras, vervormd dus.
Dit dien je te verwarmen, de hoge delen lichtjes naar binnen te duwen en vervolgens met plastic plamuur op te vullen.

De deur kan je aanpakken als volgt:
* Reinigen
* De kras wat opeisen middels wat fijn schuurpapier, bv. P1000-1500. Houd de plek erg klein en probeer het schuren te beperken (je zit snel door de lak!)
*Ontvetten en stofvrij maken
* Erg dun lak met een tandenstoker of erg dun penseeltje in de kras leggen. Goed laten drogen.
Liefst iets te weinig lak dan een hele berg erop kwakken.
* Als de lak goed is uitgehard/gedroogd, met P1500-2000 erover gaan met bv. Een Kovax schuurblokje met een klevend schuurvelletje.
* Na het schuren wat water sprayen over het geschuurde vlak, zo krijg je alvast een idee van hoe het er zal uitzien na het polijsten.
* Is de kras mooi opgevuld, bij voorkeur heel dun wat blanke lak over de kras leggen al is de kans groot dat de kras opgevuld is met enkel de kleurlak en er geen plaats meer is voor blanke lak...
* Kras toe? Polijsten en daarna beschermlaagje erover.

Is de kras niet verzegeld met blanke lak, is de kans groot dat de kras na verloop van tijd terug zichtbaar wordt gezien de kleurvlak 99/100 op waterbasis is.
Dat is wat de krassen aangaat maar waar de krassen gelegen zijn, lijkt ook een deuk te zitten, dit vergt veel meer werk en skills.
 
Laatst bewerkt: