• Carclean.com - The Car Care Shop

    Welkom op het forum van Carclean.com! Carclean.com is dé shop voor autopoetsmiddelen. En hier op ons forum vind je antwoorden op al je (poets)vragen.

    Ben je op zoek naar autopoetsmiddelen en wil je deze aanschaffen? In onze Carclean.com webshop vind je het grootste assortiment car care producten van de Benelux.

    • Unieke speciaalzaak in autopoetsmiddelen
    • Advies op maat door vakkundige medewerkers
    • Ongekend groot assortiment
    • Voor 21.00 uur besteld, dezelfde werkdag verzonden!
    • Makkelijk betalen: iDEAL, Credit Card, Mister Cash

Kc protector wax VS BH touch on

Bas97

Detailing rookie
13 jan 2025
5
12
Hallo mede forumleden,

Ik zou graag een sealant aanbrengen via mijn foam cannon. Nu heb ik twee producten op het oog namelijk: Bilt hamber touch on en koch chemie protector wax. Zijn er andere forumleden die met beide producten ervaring hebben en er een aanraden over de andere?

Ik wil natuurlijk dat beading effect krijgen en dat het ook een mooie glans achter laat op mijn auto.
 
Om het je moeilijker te maken: heb je ook Bathe+ overwogen :innocent:

Over het algemeen vind ik dergelijke producten heel vergelijkbaar dus de prijs kan dan doorslaggevend zijn. Bilt Hamber heeft dan een reputatie voor no-nonsense, waar voor je geld.
 
  • Leuk
Reacties: Bas97
Ik gebruik naar volle tevredenheid de Bilt Hamber. Recent nog een auto gehad waar echt 0.0% bescherming op zat.
Je hebt maar weinig nodig, dus ook goedkoop in verhouding. Touch on geeft echt prima beading.
 
  • Leuk
Reacties: Bas97
Ik heb geen ervaring met de betreffende producten, maar zie wel spraakverwarring over termen:
- een wax is een product dat (meestal Carnauba) natuurlijke wax bevat
- een sealant is de sythetische variant van wax

Over het algemeen geeft een wax een warmere glans en iets betere beading dan een sealant, maar een sealant heeft meestal een langere standtijd. Het is dus niet zo dat iedere sealant minder beading en glans heeft dan welk wax dan ook, maar in meer dan 90% van de gevallen is dat wel zo. Datzelfde geldt voor de verschillen in standtijd. En om het nog ingewikkelder te maken zijn er producten die een mix van sealant en wax zijn, en vaak als hybride wax worden aangeprezen.
 
  • Leuk
Reacties: rr.vliet en Bas97
Mag ik hier nog eens op terugkomen @Cordoba? Ik gebruik momenteel de BH TO en geniet van de extreme beading en het makkelijk aanbrengen. Het geeft daarnaast een hele harde koude glans op mijn zwarte metallic Skoda. Ik gebruik daarnaast wel eens Poorboys Spray and Gloss en geniet heel erg van de warmere glans die ik daaraan overhoud; de gouden metallic flakes komen echt naar voren en de hele auto krijgt een wetlook.

Is de protectorwax meer een wax dan de BH Touch-on, en kan ik daarmee een warmere glans verwachten? Dat zou voor mij namelijk een reden kunnen zijn om over te stappen. Standtijd maakt me minder uit, aangezien ik sowieso elke 2 weken de auto was.
 
Ik heb ook goede ervaringen met BH qua waterafstotendheid, gladheid en standtijd. Alleen de glans is erg hard en spiegel achtig, je ziet de gouden flake in de zwarte lak bijna niet meer. Ik wil eens andere dingen proberen om een warmere glans te krijgen. Twijfel een beetje over de protectorwax. Jammer dat je daar niet van die kleine zakjes van hebt...
 
Ik gebruik de PW op mijn wagen, ik vind hem meer een sheeter dan een beader.
Verwacht er dus geen strakke beads mee als je deze gaat gebruiken.
Als je mijn laatst geposte afbeeldingen bekijkt zal je een idee krijgen wat PW doet.
Ik meng meestal 30ML PW met ongeveer 900ML water in de canon en spray het als meerdere lagen totdat de foamcanon leeg is.

PS: als je in de buurt van Alphen aan den Rijn woont mag je van mij wel een beetje hebben om te testen ipv een hele fles kopen.
 
  • Leuk
Reacties: rr.vliet
Foto's bekeken, herken de problemen die je hebt met stofdruppels na het opdrogen van (nacht)vocht of regen. Heb ik met BH ook. Woon zelf in Gouda, dus neem binnenkort wel eens contact met je op om te komen buurten. Heel tof aanbod, dankjewel!

skoda1.webp